Itt és most számít csak. Ne ragadj a múltba és ne kutasd a jövőt! Nincs értelme, csak a saját, értékes idődet vesztegeted.
Aki túl sokat foglalkozik egy másik emberrel, nincs megbékélve saját magával. A másik tükrében keresi a saját hibáit, hogy saját magát tisztára moshassa. Tévúton jár. Csak a másik hibáit fogod kijavítani magadban, a tieid megmaradnak és észre sem veszed. Ez az a bizonyos: másik szemében meglátod még a szálkát is , de magadéban nem a gerendát.
Senki sem tökéletes, mert csak Isten az. Mindenki úgy tökéletes, ahogy van, nem kell változtatni. Az már nem te vagy.
Ne hasonlítsd össze magad senkivel: mindenki más feladattal jött a világra. Nem vagyunk egyformák, viszont ugyanolyan értékesek, mindenkire szükség van. Ha a láncolatból kiesik egy szem, máris megbomlik a lánc, kezdődik a széthullás és a káosz. Senki se lesz a helyén. Semmi sem működik jól. Sírunk.
Aki nem ismeri, érti, szereti Önmagát, az képtelen elfogadni a másik embert. Mindig harcol a másikkal, de tulajdonképp saját magával van baja.
Nincs olyan, hogy csak EGY igazság. Mindenkinek meg van a sajátja. Az lesz az egy győztes igazság, amit sikerül valakinek kiharcolni. Mindig a győztes képviseli az Igazságot, de csak azért, mert kiharcolta, nem biztos, hogy igaza is van.Ezért mondják: a győztes mindent visz.
A látszat csak megtévesztés, a valóság mindig rejtve van, azt sosem tesszük a kirakatba. Erre szokták azt mondani: hogy most úgy megmondom neki a magamét (igazságot), hogy nem teszi a kirakatba.
Más terhét, csomagját, szégyenét, gondjait SOSE vegyük magunkra. Megvan a sajátunk, az bőven elég. Sőt, azokat is tegyük le! Könnyebben haladunk az úton.
Ha valaki rád hárít problémát, terhet, vagy botrányt, az azért van, mert rajtakapták valami nem tiszta, nem egyenes cselekményen és ezzel eltereli magáról a figyelmet. Elterelő hadművelet. Manapság rengeteg ilyennel találkozunk. Az van, hogy reflektorfénybe került az illető a bűzlő, döglött macskával a kezében, ezért gyorsan áthajítja a szomszédba: “Nem én voltam!”. – felkiáltással. Mindegy az ilyennek, hogy ki a szomszéd (anyja, apja, gyerek, férje, felesége, stb.), csak Ő ne legyen a GYANÚSÍTOTT, mert azt a szégyent ő nem bírná elviselni. Viselje más az ő szégyenét! Erre az a helyes magatartás: pletykálnak rólad valamit, te megvonod a vállad és azt mondod: NEM AZ ÉN SZÉGYENEM! Miért érezném rosszul magam? Mindenki azt gondol, amit akar.
Mindenki akkor hozza meg saját magának a helyes döntést, ha : nem másod-, illetve harmadkézből kapja, szerzi, az információkat. Ez szubjektív eredményt hoz. Ha teljesen objektív (tényszerű és tárgyias) szeretnél lenni, akkor veszed a fáradtságot (de megéri), és a bátorságot, hogy te magad nézel a dolgok után és győződsz meg az információ valódiságáról. Így nem tévedhetsz, amikor döntést hozol
Ha jót akarsz magadnak, mindig legyen saját akaratod, elképzelésed. Soha nem a többség dönt! Azért ne csinálj valamit, mert Marcsika is azt tette. Az az ő baja.
Senkiben ne bízz meg, csak saját magadban. Az ember nem egy gép, ezért kiszámíthatatlan!
Soha ne vállalj felelősséget előre olyanért, amit nem is ismersz! Ne írj alá semmit! Komolytalannak és megbízhatatlannak fognak tartani. Könnyű belesétálni ezekbe a csapdákba.
Az élet egy nagy játék (nem mindenkinek, mert nem vagyunk egyformák), amit csak pókerarccal lehet megnyerni.
Aki nem játéknak tekinti az életet, az sajnos végigszenvedi azt. Utálok szenvedni, főleg, ha előírják nekem.
Nem annyit érsz, amit valaki más mond rólad, hanem annyit, amennyit te érzel és tudsz magadról. Nem más véleménye a mérvadó, hanem a sajátod, amikor Rólad van szó. Mindenki más szemüvegen keresztül lát.
Jó védelmi taktika, hogy olyant állítok ellenfelemről, amit én teszek, ráirányítom a reflektorfényt, addig sem rám figyelnek, így nyugodtan, zavartalanul garázdálkodhatok tovább